Poznaj nas

Zaprosili nas

Zaprosili nas

Rekolekcje dla dzieci 3-5 letnich ,,Spotkanie z Chrystusem” prowadzone to nowa forma ewangelizacji najmłodszego pokolenia. Propozycja godna polecenia, z uwagi na dostępną formę przekazywanych treści, dostosowanych do możliwości wiekowych i rozwojowych dzieci. Przez kierowaną w mądry sposób aktywność, dzieci są prowadzone w świat istotnych wartości. Animacje teatralne, aktywność plastyczna, muzyczna, ruchowa to główne elementy rekolekcji, które aktywizują dzieci, prowadzą w naturalny sposób poprzez zabawę, do spotkania z Bogiem.

S. Eliza Borewicz

Dyrektorka przedszkola im. Aniołów Stróżów w Łomiankach


Rekolekcje dzieciom bardzo się podobały. Żywo i z entuzjazmem włączały się w proponowane zajęcia i zabawy. Wiele z nich wciąż wspomina zapamiętane okrzyki: „Bóg światło, woda, ojciec…”.  Pamiętają też, że z Bogiem mogą rozmawiać w ciszy swojego serca. Ostatnio zapytał mnie Kuba, kiedy pójdziemy oglądać ślady Pana Boga.

S. Maristella FSK

katechetka przedszkola publicznego w Laskach k. Warszawy


Jestem zachwycony metodą pracy z dziećmi, którą proponuje Zbyszek Szulczyk SJ wraz z ekipą. Ta naprawdę trafia do dzieci. Ciekawe są miny rodziców, którzy widzą zachwyt Bogiem u swoich dzieci.

O. Remigiusz Recław SJ

Dyrektor Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym „Mocni w Duchu” w Łodzi


To niesamowite jak w tych rekolekcjach udało się połączyć w spójną całość: świetną zabawę, głęboką treść i tyle Chrystusa ile dziecko w danym wieku jest w stanie przyjąć. Wszystkiego jest w sam raz i to chyba jest sekretem tego, że dzieciom tak bardzo podobają się te spotkania.  Z wieloma z nich mam częsty kontakt i dopytują: „ciociu, a kiedy następne spotkania?” Dopytują o więcej, bo dobrze się tu czują, doświadczają Kościoła jakiego często nie znają: żywego, w którym wiele się dzieje i Boga, który się do nich uśmiecha i kocha ich ponad wszystko, uczą się też wymagać od siebie. Sceny, które widzimy na koniec tych spotkań, kiedy rodzice przychodzą po dzieci, mówią wszystko o tym co i jak dziecko przeżyło – szczęśliwe rzucają się rodzicom na szyję, niektóre zaczynają opowiadać od razu, inne zostawiają to na domowe pogaduchy. Zdumienie i radość na twarzach rodziców również mówi sama za siebie.

Joanna Grabarczyk

mama córek biorących udział w rekolekcjach

liderka wspólnoty Mocni w Duchu przy parafii OO. Jezuitów w Łodzi


Zachęcam do korzystania z daru warsztatu “Ku jedności”. To doskonała okazja do zatrzymania, poznania siebie, przekroczenia granicy własnych przekonań o Wspólnocie oraz szansa do zbudowania solidnego planu wzrostu Wspólnoty.

Wojciech Werochowski

Lider Wspólnoty Małżeństw przy parafii oo. Jezuitów pw. Św. Andrzeja Boboli w Warszawie.


Rekolekcje dostosowane do poziomu myślenia i możliwości dzieci, modlitwa poprzez dobrą zabawę w zgodnej, przyjaznej i życzliwej atmosferze. Przeżycie, którego nie da się wyrazić słowami. Prowadzący rekolekcje – o. Zbigniew Szulczyk SJ oraz pani Kasia Panek nawiązują świetny kontakt z przedszkolakami docierając do każdego dziecka, dostrzegają każdy najmniejszy problem. Posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Przeżyte Rekolekcje pozostawią ślad w dziecięcych serduszkach i niezapomniane chwile w sercach dorosłych. Uzyskane doświadczenia pozwolą na wzmocnienie pozytywnych zachowań, a tym samym poprawią relacje w grupie rówieśniczej podczas zabaw i zajęć dydaktycznych. Nauczyciele będą jeszcze długo bazować na przekazanych wartościach , zwłaszcza podczas swoich zajęć z przedszkolakami. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY.

Maria Owoc

Dyrektorka przedszkola samorządowego im. Jana Pawła II W Starej Wsi