Poznaj nas

Spotkanie z Chrystusem

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne bardzo często spędzają sen z powiek katechetom i księżom. Dla młodych bywają przykrym przymusem. Dla nauczycieli i dyrekcji organizacyjnym wyzwaniem. Dla wielu niemałym problemem.

Dlatego postanowiliśmy zaproponować jasną strukturę i precyzyjny plan. Rekolekcja na rok liturgiczny A, B i C. Tak, aby każdy mógł je przygotować i poprowadzić. Bez wielkiego nakładu pracy i konieczności zaangażowania całego zastępu wolontariuszy. W końcu Wielki Post ma nas nawracać, a nie stresować nadmiarem obowiązków…

To, że jest prosto i zwyczajnie, nie zakłada bylejakości. Nasze rekolekcje są przemyślane w duchu pedagogiki ignacjańskiej, z wykorzystaniem metod o. Eduardo Levy. Głęboko do serca wzięliśmy sobie zalecenie papieża Franciszka z Ewangelii Gaudium, że katecheza ma pokazywać młodym „piękną drogę”. Życie z Chrystusem jest nie tylko dobre i sprawiedliwe, ale „pełne nowego blasku i głębokiej radości, nawet pośród trudnych doświadczeń”. Wiemy, że papież Franciszek ma rację, bo sami tego piękna doświadczamy.

Nasze rekolekcje mają być również pogłębieniem szkolnej katechezy. Chcemy, by młodzi poznawali wiarę i piękno liturgii, wspólnie się modlili, odkrywali istotę moralności chrześcijańskiej, uczyli się życia we wspólnocie i wreszcie poznawali swoją życiową misję. A to wszystko poprzez doświadczenie, refleksję i działanie.

Szkoła podstawowa klasy 1-3

Szkoła podstawowa klasy 1-3

Szkoła podstawowa klasy 4-6

Szkoła podstawowa klasy 4-6

Gimnazjum

Gimnazjum

Szkoły ponadgimnazjalne

Szkoły ponadgimnazjalne