Poznaj nas

Prowadzący rekolekcje

Prowadzący rekolekcje

zbigniew-szulczyk-sj-bmpZbigniew Szulczyk SJ

Rocznik `85. Jezuita, katecheta, przyjaciel, student, duchowy towarzysz, kiedyś harcerz. Syn i brat. Od niedawna wujek. Dla wielu, jak ojciec.

Ukończył filozofię na WSFP Ignatianum w Krakowie oraz teologię na PWT Collegium Bobolanum w Warszawie. Jezuitom nigdy dość studiowania, dlatego obecnie kontynuuje teologię pastoralną na Bobolanum oraz psychologię pozytywną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Rekolekcje dla dzieci „Spotkanie z Chrystusem” poznał podczas swoich jezuickich praktyk w Chile. Jeszcze do niedawna praca z dziećmi była dla niego „przerwą” w studiowaniu. Teraz to od dzieci „robi sobie przerwy”. Na planszówki, wiolonczelę, czytanie fantastyki, taniec… I spotkania z ludźmi. Bo naprawdę lubi bycie razem, rozmowy, wspólną zabawę, śmiech, wymiany myśli i spojrzeń.

Szczerze zafascynowany duchowością ignacjańską. I dlatego w „byciu z ludźmi” najpiękniejsze są dla niego chwile, kiedy może im towarzyszyć w szukaniu Boga. I z zachwytem patrzeć, jak „rosną” na Jego chwałę.  

Katarzyna Panekkatarzyna-panek

Lubi ciszę, truskawki, kawę z mlekiem i polskie morze. Rocznik `91, komunizm zna tylko z książek i opowieści rodziców. Jak dorośnie marzy o podróży do Afryki, na razie wystarczą Indie.

Ukończyła resocjalizację i profilaktykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz finiszuje z psychologią na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Przez długi czas jej pierwszą i jedyną miłością była praca z niepełnosprawnymi. Ostatnio bliżej jej do dzieci.

„Spotkanie z Chrystusem” poznała w Duszpasterstwie Akademickim na Rakowieckiej. Miało być „na chwilę”… Miało być „tylko czasami”… Zostało na dużo dłużej. Trzylatki podbiły jej serce. Teraz obok rekolekcji, angażuje się w tworzenie podręczników do pracy rodzica z dzieckiem.

Duchowość ignacjańska jest ważną częścią jej życia. Uczy, żeby nie tracić z oczu najważniejszego.

Justyna Kwikajustyna-kwika

Filolog angielski, lider zespołu, menager. W rekolekcje dla dzieci zaangażowana od samego początku.

Uwielbia jazdę na rowerze, śniadanie na tarasie, ciszę. Ceni każdą chwilę w codzienności, czerpie z życia dużo radości. Lubi pracować z ludźmi, poznawać różne kultury i odmienne spojrzenia na życie. Różnorodność jest dla niej piękna. Pracę z dziećmi zaczynała od nauczania języka angielskiego na studiach, potem uczyła w szkole językowej. Obecnie pracuje  z dorosłymi, zarządza zespołem w biznesie. Pracę z dziećmi traktuje jako przygodę, doświadcza dużo radości i dobra w pracy z dziećmi. Najbardziej cieszą ją Spotkania z Chrystusem w każdym małym i dużym sercu.