Poznaj nas

Nasze źródła

Nasze źródła

To jest bardzo proste: z Meksyku przez Chile do Warszawy.

Dawno temu… No dobrze… W 1963 roku ojciec Eduardo Levy, meksykański jezuita, zaczął tworzyć program Spotkanie z Chrystusem. Poświęcił mu całe swoje życie (to jest dopiero pasja!). Pierwsze rekolekcje poprowadził w męskiej szkole w Guadalajarze. Potem były kolejne i kolejne. Aż powstał cały program od 3 do 18 roku życia. I tak już od ponad 50 lat Spotkania z Chrystusem odbywają się w setkach szkół Ameryki Południowej.

Teraz Chile. W 2009 roku do Antofagasty przybył jezuita o. Zbyszek Szulczyk. Nie na egzotyczne, jezuickie wakacje, ale do pracy. Uczył w szkole, towarzyszył skautom. Spędził tam trzy lata. Właśnie wtedy poznał Spotkania z Chrystusem. Zachwycił się i ten zachwyt trwa do dzisiaj. Niestety z o. Levim nigdy nie spotkali się osobiście (ale kto wie, co będzie?!).

I powrót do Polski. Zbyszek poznał i doświadczył czegoś, czym koniecznie chce się dzielić. Po prostu zaczął prowadzić rekolekcje: w Łodzi, Gdańsku, Kodniu, Warszawie, Starej Wsi, Kielcach, Krakowie, Mysłowicach… Nie chciał robić tego w pojedynkę i tak powstała nasza organizacja. Jak się okazuje Meksyk wcale nie jest tak daleko!