Poznaj nas

Nasza misja

Nasza misja

„Misja” brzmi paskudnie wzniośle i patetycznie. My po prostu wiemy, po co to wszystko. I wiemy też dla Kogo się trudzimy.

Najważniejsze: chcemy, aby każdy, kto uczestniczy w naszych rekolekcjach, przeżył swoje osobiste Spotkanie z Chrystusem. A zwyczajniej… Aby spotkał Chrystusa. Tak, jak tego potrzebuje, na „swoją miarę”. W wolności, nie pod presją tłumu. Indywidualnie, nie według schematu i szablonu. Głęboko, nie na chwilę. Z radością, nie pod przymusem.

Cel drugi: aby „nasze dzieci” były dojrzałe i oddychały w życiu pełną piersią! Chcemy dla dzieciaków wszystkiego, co najlepsze: zdrowej miłości, wolności, głębokich i szczerych relacji, twórczych pomysłów, świadomości własnych uczuć… Chrześcijanin nie żyje „poza”, ani „nad” światem. Boga odnajdujemy we wszystkim, co jest stworzone. Czemu więc nie poszukać Go we wspólnej zabawie na boisku albo w grze na fortepianie?

I ostatnie, ale ważne: medytacja chrześcijańska i cisza. Tego nie uczą w szkole (a szkoda!). My sami żyjemy na co dzień duchowością ignacjańską (przynajmniej się staramy ). Jedno wiemy na pewno. To daje siłę i nie pozwala rozbić się w pośpiechu na pierwszym lepszym zakręcie (a na pośpiechu to my się znamy, w końcu żyjemy w stolicy). Tej ciszy i uważności chcemy uczyć najmłodszych. Żeby nikt im nie wmówił, że „wyścig szczurów” to norma i obowiązek.