Poznaj nas

Kim jesteśmy?

Najpierw każdy z nas „wydeptywał” swoją ścieżkę na Rakowiecką, do kościoła oo. jezuitów w Warszawie. Potem była przyjaźń i odkrywanie wspólnych pasji. I zachwyt nad tym, ile nas łączy! Dalej pojawiały się marzenia. Każdy miał swoje. Bardzo szybko okazało się jednak, że marzenia jezuity, psychologa, managera, instruktora nauki jazdy, studenta mogą się spotkać w jednym miejscu… Punktem wspólnym stała się myśl o robieniu czegoś dla najmłodszych. W Kościele katolickim, w duchowości ignacjańskiej i koniecznie najwyższej jakości. Koniec z przypadkowymi zabawami i „zajmowaniem” dzieci czymkolwiek, byle tylko nie hałasowały. Dla nas stało się oczywiste, że musimy potraktować je „poważnie”, bo i Pan Bóg nie czeka do Pierwszej Komunii, żeby zacząć kochać je „na serio”.


I tak się zaczęło. Poprowadziliśmy pierwsze rekolekcje w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Kodniu, Kielcach, Starej Wsi, Krakowie, Mysłowicach… Sercem wszystkiego nadal pozostaje Rakowiecka. Jednak jesteśmy przekonani, że skoro program dotarł do nas aż z Chile, to i my musimy ruszyć poza granice klasztoru czy warszawskiej kawalerki. Żeby stawić czoła wszelakim formalnościom założyliśmy organizację „Spotkanie z Chrystusem”. Jest ona „dzieckiem” prowincji południowej Towarzystwa Jezusowego. Małe to „dziecko”… ale zdrowo rośnie!
Większość z nas swojej rodziny (jeszcze) nie ma albo po prostu nie ma. Możliwe, że to wada i życia nie znamy. Ale możliwe też, że daje nam to więcej świeżości i możliwości w pracy z dziećmi. Pewne jest, że praca dla najmłodszych i ich rodzin jest naszą pasją. No to przedstawiamy ludzi „z pasją do dzieci”:

Prowadzący rekolekcje

Prowadzący rekolekcje

Wolontariusze

Wolontariusze