Co u nas?

Aktualności

Newsy

Rekolekcje, warsztaty „przedszkolak na zakręcie” oraz spotkanie autorskie 8 września w Nowym Sączu

Serdecznie zapraszamy kilka propozycji tym razem w Nowym Sączu:

– w piątek i sobotę organizujemy rekolekcje dla dzieci w wieku 3-4 lat pod tytułem „Dobre Serduszka”. Szczegóły i zapisy TUTAJ

– w sobotę w godzinach od 15.00 do 18.00 zapraszamy do Duszpasterstwa Akademickiego STRYCH w parafii „kolejowej” przy ul. Zygmuntowskiej 48 na ciekawy warsztat na temat problemów adaptacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym pod tytułem „Przedszkolak na zakręcie”. Koszt 20 zł. Zapisy przez naszego maila [email protected] lub tel. 797-002-586

– w sobotę na godzinę 18.00, również do Duszpasterstwa Akademickiego zapraszamy na spotkanie autorskie na temat książki „Słucham serduszka”. Będzie można zobaczyć w jaki sposób korzysta się z książki, przetestować ją na swoim lub cudzym dziecku oraz kupić ją. Wstęp wolny.

 

Ukazała się nasza książka pt „Słucham serduszka”

Niedawno miała miejsce premiera naszej książki. Jest to owoc intensywnej, rocznej pracy i zmagań z wieloma przeszkodami 😉 Ufamy, że będzie służyć rodzicom i ich dzieciom. Szczerze ją polecamy.

Książkę można nabyć między innymi w księgarniach internetowych:

www.wydawnictwowam.pl

www.bonito.pl

 

 

Rekolekcje dla 8-9latków w sobotę 9 czerwca 2018 roku w Nowym Sączu

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z serii „Spotkanie z Chrystusem” dla dzieci w wieku 8-9lat pod tytułem „Żyję, by kochać – Alpiniści”.

Dzieci odkryją, że mogą mieć serce lenia, który nie ma żadnych celów w życiu i nie wysila się, aby cokolwiek osiągnąć lub serce alpinisty, który ma wielkie pragnienia i wysila się aby je realizować. Serce lenia jest chore natomiast serce alpinisty jest wspaniałe i zdrowe.

Dzieci poznają również wspaniałą historię św. Ignacego Loyoli, który już jako dziecko zapragnął być kimś wielkim i wspaniałym jak król. Później natomiast odkrył, że prawdziwa wielkość człowieka polega na kochaniu Boga i bliźniego.

Będzie wiele radości i zabawy, malowania flag, rysowania, pracy w grupach, scenek, tajemniczych historii i medytacji.

Termin: sobota 9 czerwca, godzina 9.00-15.00

Miejsce: Kościół kolejowy, ul. Zygmuntowska 48, Nowy Sącz, salki Duszpasterstwa Akademickiego „STRYCH”

Ofiara: 30 zł na pokrycie kosztów obiadu, drugiego śniadania oraz materiałów

Zapisy: do środy 12 czerwca TUTAJ

Warsztaty dla mam 25 maja w Warszawie

„Spotkanie z Chrystusem” zaprasza na szczególny warsztat dla mam. Niezależnie od stażu i liczby pociech. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki będziemy chcieli „otulić” każdą z mam, tak jak one, na co dzień otulają i troszczą się o swoje dzieci.

W programie warsztatu refleksja nad międzypokoleniowym przekazem na temat macierzyństwa i ćwiczenia pomagające lepiej zrozumieć, co buduje tożsamość matki. Podejmiemy również temat troski o siebie i to, w jaki sposób znaleźć na to czas. Na zakończenie kilka chwil na odprężenie zmęczonego matczynego ciała i duszy. Znajdzie się również przestrzeń na wymianę zdań i spostrzeżeń.

Mamy nadzieję, że te kilka wieczornych godzin sprawi, że każda z mam będzie mogła choć przez chwilę przyjrzeć się swoim potrzebom i że spotkanie w kobiecym gronie będzie dla niej wytchnieniem.

Termin: 25 maja (piątek), godz. 19.00 – 21.00
Zapisy do 22 maja: bezpośrednio u Prowadzącej, Katarzyna Panek, tel. 797 002 586, [email protected]
Szczegóły: http://inigo.org.pl/oferta/warsztaty/otulamy-mam%C4%99/

Spotkanie matki z córką w wieku 13-18 lat w Warszawie 20 maja

Czuj się zaproszona na nasz warsztat jeśli jesteś Mamą nastoletniej córki i w natłoku codziennych obowiązków trudno Ci znaleźć czas na wyłączność tylko dla niej. Szczególnie, jeśli wydaje Ci się, że tracisz ją z oczu, a Wasza relacja nie jest już tak bliska i dziecięco prosta, jak dawniej…

Jeśli jesteś Córką i odnosisz wrażenie, że mama nie słucha Cię uważnie i nigdy nie ma czasu na rozmowę z Tobą zaproś ją na wspólne spędzenie tej majowej niedzieli.

Zaproponujemy Wam różne ćwiczenia w parach, damy dużo czasu na wspólne rozmowy, ale też zabawę i odpoczynek. Poznacie inne mamy i córki w podobnym wieku. Psychologia i duchowość ignacjańska pomogą Wam podjąć to, co najgłębsze i najważniejsze w Waszej relacji.

Szczegóły i zapisy do 15 maja pod linkiem TUTAJ

Spotkanie ojca z synem 8-11 letnim w Warszawie 19 maja 2018 roku

Czuj się zaproszony na ten warsztat jeśli jesteś ojcem i chciałby poświęcić swój wolny dzień synowi, spędzić z nim trochę czasu, być dla niego na wyłączność, porozmawiać… Jeśli nie wiesz od czego zacząć i co zaproponować – ten warsztat będzie dla Ciebie inspiracją.

Jeśli jesteś synem i tęsknisz za swoim tatą, który ciągle jest zapracowany – zaproponuj mu spędzenie majowej soboty właśnie w ten sposób.

Damy Wam dużo czasu na pracę w parach, ale także na integrację i zabawę. Poznacie innych ojców i synów, w podobnym wieku. Połączenie psychologii i duchowości ignacjańskiej pomoże Wam podjąć również te trudniejsze i bardziej newralgiczne dla Was tematy.

Zapisy i szczegóły do 15 maja pod linkiem TUTAJ

Startujemy z rekolekcjami dla dzieci I komunijnych. Już 21 kwietnia i 5 maja w Warszawie!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Jest to wyjątkowy czas, kiedy dzieci mogą odkryć jaka walka dzieje się w ich sercach między głosem egoizmu a głosem miłości, oraz w jaki sposób sam Pan Jezus przychodzi nam z pomocą.

Zapisy i szczegóły poniżej:

20-21.04.2018 – Rekolekcje dla dzieci I Komunijnych „Serca prawe i na opak” – zapisy TUTAJ

05.05.2018 – Rekolekcje dla dzieci I Komunijnych „Serca prawe i na opak” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 3-4 i 6-7 latków już 21 kwietnia w Nowym Sączu!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci 3-4 letnich „Dobre Serduszka” oraz dla rodzica z 6-7latkiem pod tytułem „Jestem Osobą”

Szczegóły i zapisy do dnia 18 kwietnia w linkach poniżej:

Rekolekcje dla 3-4latków „Dobre Serduszka” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 6-7latkó „Jestem Osobą” – zapisy TUTAJ

Warsztaty medytacji i bibliodramy z opieką dla dzieci w Warszawie już 8 kwietnia 2018 roku!

Mamy radość zaprosić Państwa na warsztaty medytacji i bibliodramy już 8 kwietnia w godzinach od 9.30 do 15.30. Będzie to czas wyciszenia i spokoju (zapewniamy opiekę dla dzieci ;D), nauki medytacji ignacjańskiej oraz poznania metody bibliodramy.

W ramach warsztatów zapewniamy obiad i opiekę dla dzieci.

Zapisu dokonuje się przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, oraz złożenia ofiary na konto organizacji w wysokości 50 zł od osoby lub 80 zł od pary.

Zapisać można się do środy 4 kwietnia pod poniższym linkiem:

 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfk9r34rkU6_Fo5z8zjj6e22pb2jCJjlNPqf1F3_tyZ1ypDpw/viewform

Warsztaty prowadzą: Adam Szymański SJ oraz Wiktoria Wróbel

serdecznie zapraszamy