Co u nas?

Aktualności

Newsy

Startujemy z rekolekcjami dla dzieci I komunijnych. Już 21 kwietnia i 5 maja w Warszawie!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Jest to wyjątkowy czas, kiedy dzieci mogą odkryć jaka walka dzieje się w ich sercach między głosem egoizmu a głosem miłości, oraz w jaki sposób sam Pan Jezus przychodzi nam z pomocą.

Zapisy i szczegóły poniżej:

20-21.04.2018 – Rekolekcje dla dzieci I Komunijnych „Serca prawe i na opak” – zapisy TUTAJ

05.05.2018 – Rekolekcje dla dzieci I Komunijnych „Serca prawe i na opak” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 3-4 i 6-7 latków już 21 kwietnia w Nowym Sączu!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci 3-4 letnich „Dobre Serduszka” oraz dla rodzica z 6-7latkiem pod tytułem „Jestem Osobą”

Szczegóły i zapisy do dnia 18 kwietnia w linkach poniżej:

Rekolekcje dla 3-4latków „Dobre Serduszka” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 6-7latkó „Jestem Osobą” – zapisy TUTAJ

Warsztaty medytacji i bibliodramy z opieką dla dzieci w Warszawie już 8 kwietnia 2018 roku!

Mamy radość zaprosić Państwa na warsztaty medytacji i bibliodramy już 8 kwietnia w godzinach od 9.30 do 15.30. Będzie to czas wyciszenia i spokoju (zapewniamy opiekę dla dzieci ;D), nauki medytacji ignacjańskiej oraz poznania metody bibliodramy.

W ramach warsztatów zapewniamy obiad i opiekę dla dzieci.

Zapisu dokonuje się przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, oraz złożenia ofiary na konto organizacji w wysokości 50 zł od osoby lub 80 zł od pary.

Zapisać można się do środy 4 kwietnia pod poniższym linkiem:

 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfk9r34rkU6_Fo5z8zjj6e22pb2jCJjlNPqf1F3_tyZ1ypDpw/viewform

Warsztaty prowadzą: Adam Szymański SJ oraz Wiktoria Wróbel

serdecznie zapraszamy

Rekolekcje dla 4-5 i 7-8 latków już niebawem w Nowym Sączu – 24 marca w sobotę!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z serii Spotkanie z Chrystusem dla dzieci w wieku 4-5 lat pod tytułem „Mój Przyjaciel Jezus” oraz 7-8 lat pod tytułem „Królowie Stworzenia”. Rekolekcje te to wspaniały czas radosnego odkrywania Boga, który jest bliski i zaprasza by kochać w codzienności. Będzie wiele zabawy, rysowania, malowania, teatrzyku kukiełek, scenek. Nie zabraknie również… medytacji dostosowanej do maluchów 😉

Termin: 24 marca 9.00-13.00 – 7-8latki (zapraszamy rodziców na Mszę św. na godzinę 12.15)
             24 marca 14.00-17.00 – 4-5latki
Miejsce: salki Duszpasterstwa Akademickiego „STRYCH”, Parafia NSPJ ul. Zygmuntowska 48

Zapisy do środy 21 marca pod linkiem:

W sobotę będzie zbierana ofiara za udział w rekolekcjach na poczęstunek dla dzieci i materiały na rekolekcje w wysokości 30 zł.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/IG57w28hQQRsxuqc2

Kontakt: spotkaniezchrystusem@jezuici.pl

REKOLEKCJE DLA DZIECI W WIEKU 3, 4-5 I 7-8 LAT JUŻ 16-18 MARCA W GDAŃSKU

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci w wieku 3 lat pod tytułem „Dobre Serduszka”, dla dzieci w wieku 4-5 lat pod tytułem „Mój Przyjaciel Jezus”, oraz dla dzieci 7-8letnich pod tytułem „Królowie Stworzenia” już niebawem, bo w dniach 16-18 marca w parafii jezuitów pw. św. Krzyża w Gdańsku.

Szczegóły i zapisy poniżej:

Rekolekcje dla 3latków „Dobre Serduszka” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 4-5latków „Mój Przyjaciel Jezus” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 7-8latków „Królowie Stworzenia” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 9latków „Ziarno” już 24 lutego w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z serii „Spotkanie z Chrystusem” dla dzieci w wieku 9 lat pod tytułem „Ziarno”. Dzieci przez zabawę, radosną pracę w grupach, malowanie, rysowanie, scenki i medytację odkryją, że ich serce jest żyzną glebą, na której rozwijają się ziarna miłości lub egoizmu. Zobaczą w jaki sposób ziarna te rozwijają się w codzienne postawy oraz zastanowią się w jaki sposób mogą zadbać o swoje serce, aby było zdrowe i pełne radości, a nie chore i egoistyczne.

Szczegóły i zapisy TUTAJ

serdecznie zapraszamy

Rekolekcje dla dzieci z 4 i 5 klas szkoły podstawowej już 3 lutego w Warszawie

Serdzenie zapraszamy na rekolekcje pod tytułem „Sumienie” dla dzieci z klas 4 i 5 szkoły podstawowej. Szczegóły i zapisy do 1 lutego TUTAJ

Rekolekcje dla 5-6latków w Nowym Sączu już 20 stycznia!!!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla 5-6latków pt. „Droga do Boga” już 20 stycznia 2018 roku w Nowym Sączu. Zapisy i szczegóły pod linkiem TUTAJ

Warsztaty medytacji dla rodziców „Rusz duszę” z opieką dla dzieci już w niedzielę 17 grudnia 2017 roku

Najserdeczniej zapraszamy na adwentowe warsztaty medytacji dla rodziców „Rusz duszę – ignacjański rachunek sumienia na bożonarodzeniowy fitness”. Tym razem chcemy zaprosić Państwa do „zasmakowania” w modlitwie zwanej ignacjańskim rachunkiem sumienia. Nie jest to oczywiście rachunek sumienia jaki często zdarza nam się robić przed spowiedzią. Jest to forma krótkiej modlitwy, mająca na celu podsumowanie dnia aby dostrzec działanie Boga, lepiej poznać samego siebie oraz pracować nad sobą. Poza tradycyjną formą medytacji i wprowadzeń zaplanowaliśmy również godzinną konferencję. „Ruszyć duszę” pomoże nam oczywiście medytacja ignacjańska.

Warsztaty adresowane są do rodziców, szczególnie tych, których dzieci uczestniczyły w rekolekcjach z cyklu „Spotkania z Chrystusem”. Ich celem jest zapewnienie rodzicom dnia wypełnionego medytacją i odpoczynkiem w Bożej obecności. Odbędą się one w niedzielę 17tego grudnia w godzinach od 9.00 do 15.00, w salach domu parafialnego przy parafii oo. Jezuitów na ul. Rakowieckiej 61. W trakcie warsztatów zapewniamy opiekę dla dzieci, tak aby oboje rodziców mogli bez przeszkód uczestniczyć w medytacji oraz obiad. Prosimy tylko o dokładne zaznaczenie w formularzu wieku dziecka, które chcą Państwo zostawić pod naszą opieką. Warsztaty zakończą się wspólną Eucharystią. Za udział w warsztatach zbierana będzie ofiara w wysokości 50zł od osoby lub 70zł za parę rodziców.

Aby zapisać się na warsztaty należy dokonać przedpłaty na konto organizacji:
„Spotkanie z Chrystusem”
Bank Pekao Oddział w Warszawie ul. Malczewskiego 54
19 1240 6410 1111 0010 6750 1512
tytuł: ofiara za udział w warsztatach medytacji

Wykonanie wpłaty i odesłanie formularza jest koniecznym warunkiem do zapisania się na listę. Pieniądze te będą przeznaczone na rozwój organizacji i rekolekcji „Spotkania z Chrystusem”. Równocześnie proszę pamiętać, że ewentualne trudności finansowe nie mogą być przeszkodą w uczestnictwie. W takim wypadku należy nas o tym indywidualnie powiadomić. Do uczestnictwa w warsztatach nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie i praktykowanie medytacji chrześcijańskiej. Będzie możliwość zapoznania się z tą metodą „od podstaw”.

ZAPISY TUTAJ