Co u nas?

Aktualności

Newsy

Rekolekcje dla 9latków „Ziarno” już 24 lutego w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z serii „Spotkanie z Chrystusem” dla dzieci w wieku 9 lat pod tytułem „Ziarno”. Dzieci przez zabawę, radosną pracę w grupach, malowanie, rysowanie, scenki i medytację odkryją, że ich serce jest żyzną glebą, na której rozwijają się ziarna miłości lub egoizmu. Zobaczą w jaki sposób ziarna te rozwijają się w codzienne postawy oraz zastanowią się w jaki sposób mogą zadbać o swoje serce, aby było zdrowe i pełne radości, a nie chore i egoistyczne.

Szczegóły i zapisy TUTAJ

serdecznie zapraszamy

Rekolekcje dla dzieci z 4 i 5 klas szkoły podstawowej już 3 lutego w Warszawie

Serdzenie zapraszamy na rekolekcje pod tytułem „Sumienie” dla dzieci z klas 4 i 5 szkoły podstawowej. Szczegóły i zapisy do 1 lutego TUTAJ

Rekolekcje dla 5-6latków w Nowym Sączu już 20 stycznia!!!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla 5-6latków pt. „Droga do Boga” już 20 stycznia 2018 roku w Nowym Sączu. Zapisy i szczegóły pod linkiem TUTAJ

Warsztaty medytacji dla rodziców „Rusz duszę” z opieką dla dzieci już w niedzielę 17 grudnia 2017 roku

Najserdeczniej zapraszamy na adwentowe warsztaty medytacji dla rodziców „Rusz duszę – ignacjański rachunek sumienia na bożonarodzeniowy fitness”. Tym razem chcemy zaprosić Państwa do „zasmakowania” w modlitwie zwanej ignacjańskim rachunkiem sumienia. Nie jest to oczywiście rachunek sumienia jaki często zdarza nam się robić przed spowiedzią. Jest to forma krótkiej modlitwy, mająca na celu podsumowanie dnia aby dostrzec działanie Boga, lepiej poznać samego siebie oraz pracować nad sobą. Poza tradycyjną formą medytacji i wprowadzeń zaplanowaliśmy również godzinną konferencję. „Ruszyć duszę” pomoże nam oczywiście medytacja ignacjańska.

Warsztaty adresowane są do rodziców, szczególnie tych, których dzieci uczestniczyły w rekolekcjach z cyklu „Spotkania z Chrystusem”. Ich celem jest zapewnienie rodzicom dnia wypełnionego medytacją i odpoczynkiem w Bożej obecności. Odbędą się one w niedzielę 17tego grudnia w godzinach od 9.00 do 15.00, w salach domu parafialnego przy parafii oo. Jezuitów na ul. Rakowieckiej 61. W trakcie warsztatów zapewniamy opiekę dla dzieci, tak aby oboje rodziców mogli bez przeszkód uczestniczyć w medytacji oraz obiad. Prosimy tylko o dokładne zaznaczenie w formularzu wieku dziecka, które chcą Państwo zostawić pod naszą opieką. Warsztaty zakończą się wspólną Eucharystią. Za udział w warsztatach zbierana będzie ofiara w wysokości 50zł od osoby lub 70zł za parę rodziców.

Aby zapisać się na warsztaty należy dokonać przedpłaty na konto organizacji:
„Spotkanie z Chrystusem”
Bank Pekao Oddział w Warszawie ul. Malczewskiego 54
19 1240 6410 1111 0010 6750 1512
tytuł: ofiara za udział w warsztatach medytacji

Wykonanie wpłaty i odesłanie formularza jest koniecznym warunkiem do zapisania się na listę. Pieniądze te będą przeznaczone na rozwój organizacji i rekolekcji „Spotkania z Chrystusem”. Równocześnie proszę pamiętać, że ewentualne trudności finansowe nie mogą być przeszkodą w uczestnictwie. W takim wypadku należy nas o tym indywidualnie powiadomić. Do uczestnictwa w warsztatach nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie i praktykowanie medytacji chrześcijańskiej. Będzie możliwość zapoznania się z tą metodą „od podstaw”.

ZAPISY TUTAJ

Rekolekcje dla 3 i 4latków już 9 grudnia w Nowym Sączu!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z serii Spotkanie z Chrystusem dla dzieci w wieku 3-4 lat pod tytułem „Dobre Serduszka”. Dzieci radośnie, z pluszowym Dobrym Serduszkiem odkryją co to znaczy szanować zabawki, roślinki, zwierzęta i osoby, dowiedzą się, że cały świat jest prezentem od Pana Boga i pójdą na spotkanie z maleńkim Panem Jezusem, któremu ofiarują swoje serduszka.

Termin: 8 grudnia piątek godz. 17.00-18.00
9 grudnia sobota godz. 10.00-12.30
Miejsce: salki Duszpasterstwa Akademickiego „STRYCH”, Parafia NSPJ ul. Zygmuntowska 48
Zapisy do środy 6 grudnia pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/1EWFSs7KP4KJ4c_gzPCCtOJ59m9-6FeFmZxl3PAqN1qs/edit

W piątek będzie zbierana ofiara za udział w rekolekcjach na poczęstunek dla dzieci i materiały na rekolekcje w wysokości 30 zł.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Ndve41MZSCIPFgBN2

Kontakt: spotkaniezchrystusem@jezuici.pl

Rekolekcje dla dzieci już 11 i 12 listopada w Krakowie !

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci  wieku 3 i 4 lat pod tytułem „Dobre Serduszka”. Dzieci razem z pluszowym Dobrym Serduszkiem odkryją co to znaczy mieć czerwone, dobre serduszko. Zrozumieją co to znaczy szanować zabawki, roślinki, zwierzęta i osoby oraz oddadzą swoje serduszko Dzieciątku Jezus, aby uczynił je dobrym. Będzie wiele radości i zabawy, kolorowania i podróży, scenek kukiełkowych i odkrywania świata uczuć.

Szczegóły i zapisy do środy 8 listopada  TUTAJ.

 

 

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla 5 i 6 latków pod tytułem „Droga do Boga”. Dzieci radośnie, razem z pluszowym Misiem Podróżnikiem, wyruszą na poszukiwanie dróg do Boga. Rekolekcje te, jak każda prawdziwa wyprawa, pełne są dynamiki i przygód. Dzieci odnajdą cztery drogi do Boga oraz odkryją gdzie Pan Bóg jest najbliżej nas. Będą zabawy, scenki, teatrzyki, rysowanie, mini kino  i wiele innych.

Szczegóły i zapisy do środy 8 listopada TUTAJ.

 

 

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla 7 i 8 latków pt. „Bóg mnie kocha – Królowie stworzeń”. Dzieci odkryją, że cały świat jest lawiną prezentów od Pana Boga, zrozumieją co to znaczy mieć oczy krowy i oczy ludzkie oraz odkryją kto jest królem stworzenia… Będzie wiele zabawy, wspólnej pracy w grupach, malowania flag, okrzyków, teatrzyków i wiele innych…

Szczegóły i zapisy do środy 8 listopada TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

Rekolekcje dla 7latków już 30 września w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla 7-8 latków pt. „Królowie stworzeń”, które odbędą się w dniach 29-30 września  w parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Zapisy do 27 września TUTAJ

„REKOLEKCJE DLA NIETYKALNYCH” JUŻ 11 CZERWCA W WARSZAWIE

Rekolekcje dla Nietykalnych są dla Ciebie jeśli:
– poruszasz się na wózku inwalidzkim lub doświadczasz innej niepełnosprawności ruchowej
– jesteś nastolatkiem i mieścisz się w przedziale wieku 13-18
– chcesz spotkać swoich rówieśników, którzy doświadczają podobnych trudności jak Ty
– szukasz rekolekcji dla siebie i chcesz spędzić jeden dzień w Bożej Obecności

Najserdeczniej zapraszamy Cię na warsztaty dla osób z niepełnosprawnością fizyczną w wieku 13-18lat. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie z cyklu „Spotkań z Chrystusem”. Warsztaty odbędą się w salach Domu Parafialnego oo. Jezuitów przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie. Zaproponujemy Ci różnorodną pracę warsztatową, refleksję osobistą, pracę w grupie i wspólną wymianę doświadczeń, poznanie duchowości ignacjańskiej, radosny czas bycia razem, a na zakończenie Mszę świętą, na którą zaproszona jest również rodzina. Rekolekcje odbywają się bez obecności opiekunów.

Data: 11 czerwca (niedziela) w godzinach od 9.00-16.00

Miejsce: sala EMAUS domu parafialnego oo. Jezuitów przy ul. Rakowieckiej 61

Ofiara: 15 zł na pokrycie kosztów wyżywienia

Zapisy: do 7 czerwca TUTAJ

Festyn z papieżem Franciszkiem z okazji Dnia Dziecka już 28 maja w Warszawie!

Zapraszamy najserdeczniej na Dzień dziecka z papieżem Franciszkiem. Odbędzie się on 28 maja po Mszach św. dla dzieci o godz 10.45 i 11.30 w parafii pw. św Andrzeja Boboli w Warszawie. Planujemy dla Was wiele atrakcji w klimatach Ameryki Południowej. Festyn będzie okazją do poznania życiorysu papieża Franciszka, ale także kontynentu, z którego pochodzi. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się dziećmi. Będziemy świętować w indiańskiej wiosce Inków oraz na plażach Argentyny. Zachęcamy wszystkie dzieci do własnoręcznego napisania listów do papieża Franciszka. Będziemy je zbierać w czasie trwania festynu. Wszystkie listy wraz z pozdrowieniami prześlemy wprost do Watykanu.