Co u nas?

Aktualności

Newsy

Rekolekcje dla 8-9latków w sobotę 9 czerwca 2018 roku w Nowym Sączu

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z serii „Spotkanie z Chrystusem” dla dzieci w wieku 8-9lat pod tytułem „Żyję, by kochać – Alpiniści”.

Dzieci odkryją, że mogą mieć serce lenia, który nie ma żadnych celów w życiu i nie wysila się, aby cokolwiek osiągnąć lub serce alpinisty, który ma wielkie pragnienia i wysila się aby je realizować. Serce lenia jest chore natomiast serce alpinisty jest wspaniałe i zdrowe.

Dzieci poznają również wspaniałą historię św. Ignacego Loyoli, który już jako dziecko zapragnął być kimś wielkim i wspaniałym jak król. Później natomiast odkrył, że prawdziwa wielkość człowieka polega na kochaniu Boga i bliźniego.

Będzie wiele radości i zabawy, malowania flag, rysowania, pracy w grupach, scenek, tajemniczych historii i medytacji.

Termin: sobota 9 czerwca, godzina 9.00-15.00

Miejsce: Kościół kolejowy, ul. Zygmuntowska 48, Nowy Sącz, salki Duszpasterstwa Akademickiego „STRYCH”

Ofiara: 30 zł na pokrycie kosztów obiadu, drugiego śniadania oraz materiałów

Zapisy: do środy 12 czerwca TUTAJ

Warsztaty dla mam 25 maja w Warszawie

„Spotkanie z Chrystusem” zaprasza na szczególny warsztat dla mam. Niezależnie od stażu i liczby pociech. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki będziemy chcieli „otulić” każdą z mam, tak jak one, na co dzień otulają i troszczą się o swoje dzieci.

W programie warsztatu refleksja nad międzypokoleniowym przekazem na temat macierzyństwa i ćwiczenia pomagające lepiej zrozumieć, co buduje tożsamość matki. Podejmiemy również temat troski o siebie i to, w jaki sposób znaleźć na to czas. Na zakończenie kilka chwil na odprężenie zmęczonego matczynego ciała i duszy. Znajdzie się również przestrzeń na wymianę zdań i spostrzeżeń.

Mamy nadzieję, że te kilka wieczornych godzin sprawi, że każda z mam będzie mogła choć przez chwilę przyjrzeć się swoim potrzebom i że spotkanie w kobiecym gronie będzie dla niej wytchnieniem.

Termin: 25 maja (piątek), godz. 19.00 – 21.00
Zapisy do 22 maja: bezpośrednio u Prowadzącej, Katarzyna Panek, tel. 797 002 586, katarzyna.panek@inigo.org.pl
Szczegóły: http://inigo.org.pl/oferta/warsztaty/otulamy-mam%C4%99/

Spotkanie matki z córką w wieku 13-18 lat w Warszawie 20 maja

Czuj się zaproszona na nasz warsztat jeśli jesteś Mamą nastoletniej córki i w natłoku codziennych obowiązków trudno Ci znaleźć czas na wyłączność tylko dla niej. Szczególnie, jeśli wydaje Ci się, że tracisz ją z oczu, a Wasza relacja nie jest już tak bliska i dziecięco prosta, jak dawniej…

Jeśli jesteś Córką i odnosisz wrażenie, że mama nie słucha Cię uważnie i nigdy nie ma czasu na rozmowę z Tobą zaproś ją na wspólne spędzenie tej majowej niedzieli.

Zaproponujemy Wam różne ćwiczenia w parach, damy dużo czasu na wspólne rozmowy, ale też zabawę i odpoczynek. Poznacie inne mamy i córki w podobnym wieku. Psychologia i duchowość ignacjańska pomogą Wam podjąć to, co najgłębsze i najważniejsze w Waszej relacji.

Szczegóły i zapisy do 15 maja pod linkiem TUTAJ

Spotkanie ojca z synem 8-11 letnim w Warszawie 19 maja 2018 roku

Czuj się zaproszony na ten warsztat jeśli jesteś ojcem i chciałby poświęcić swój wolny dzień synowi, spędzić z nim trochę czasu, być dla niego na wyłączność, porozmawiać… Jeśli nie wiesz od czego zacząć i co zaproponować – ten warsztat będzie dla Ciebie inspiracją.

Jeśli jesteś synem i tęsknisz za swoim tatą, który ciągle jest zapracowany – zaproponuj mu spędzenie majowej soboty właśnie w ten sposób.

Damy Wam dużo czasu na pracę w parach, ale także na integrację i zabawę. Poznacie innych ojców i synów, w podobnym wieku. Połączenie psychologii i duchowości ignacjańskiej pomoże Wam podjąć również te trudniejsze i bardziej newralgiczne dla Was tematy.

Zapisy i szczegóły do 15 maja pod linkiem TUTAJ

Startujemy z rekolekcjami dla dzieci I komunijnych. Już 21 kwietnia i 5 maja w Warszawie!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Jest to wyjątkowy czas, kiedy dzieci mogą odkryć jaka walka dzieje się w ich sercach między głosem egoizmu a głosem miłości, oraz w jaki sposób sam Pan Jezus przychodzi nam z pomocą.

Zapisy i szczegóły poniżej:

20-21.04.2018 – Rekolekcje dla dzieci I Komunijnych „Serca prawe i na opak” – zapisy TUTAJ

05.05.2018 – Rekolekcje dla dzieci I Komunijnych „Serca prawe i na opak” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 3-4 i 6-7 latków już 21 kwietnia w Nowym Sączu!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci 3-4 letnich „Dobre Serduszka” oraz dla rodzica z 6-7latkiem pod tytułem „Jestem Osobą”

Szczegóły i zapisy do dnia 18 kwietnia w linkach poniżej:

Rekolekcje dla 3-4latków „Dobre Serduszka” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 6-7latkó „Jestem Osobą” – zapisy TUTAJ

Warsztaty medytacji i bibliodramy z opieką dla dzieci w Warszawie już 8 kwietnia 2018 roku!

Mamy radość zaprosić Państwa na warsztaty medytacji i bibliodramy już 8 kwietnia w godzinach od 9.30 do 15.30. Będzie to czas wyciszenia i spokoju (zapewniamy opiekę dla dzieci ;D), nauki medytacji ignacjańskiej oraz poznania metody bibliodramy.

W ramach warsztatów zapewniamy obiad i opiekę dla dzieci.

Zapisu dokonuje się przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, oraz złożenia ofiary na konto organizacji w wysokości 50 zł od osoby lub 80 zł od pary.

Zapisać można się do środy 4 kwietnia pod poniższym linkiem:

 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfk9r34rkU6_Fo5z8zjj6e22pb2jCJjlNPqf1F3_tyZ1ypDpw/viewform

Warsztaty prowadzą: Adam Szymański SJ oraz Wiktoria Wróbel

serdecznie zapraszamy

Rekolekcje dla 4-5 i 7-8 latków już niebawem w Nowym Sączu – 24 marca w sobotę!

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z serii Spotkanie z Chrystusem dla dzieci w wieku 4-5 lat pod tytułem „Mój Przyjaciel Jezus” oraz 7-8 lat pod tytułem „Królowie Stworzenia”. Rekolekcje te to wspaniały czas radosnego odkrywania Boga, który jest bliski i zaprasza by kochać w codzienności. Będzie wiele zabawy, rysowania, malowania, teatrzyku kukiełek, scenek. Nie zabraknie również… medytacji dostosowanej do maluchów 😉

Termin: 24 marca 9.00-13.00 – 7-8latki (zapraszamy rodziców na Mszę św. na godzinę 12.15)
             24 marca 14.00-17.00 – 4-5latki
Miejsce: salki Duszpasterstwa Akademickiego „STRYCH”, Parafia NSPJ ul. Zygmuntowska 48

Zapisy do środy 21 marca pod linkiem:

W sobotę będzie zbierana ofiara za udział w rekolekcjach na poczęstunek dla dzieci i materiały na rekolekcje w wysokości 30 zł.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/IG57w28hQQRsxuqc2

Kontakt: spotkaniezchrystusem@jezuici.pl

REKOLEKCJE DLA DZIECI W WIEKU 3, 4-5 I 7-8 LAT JUŻ 16-18 MARCA W GDAŃSKU

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci w wieku 3 lat pod tytułem „Dobre Serduszka”, dla dzieci w wieku 4-5 lat pod tytułem „Mój Przyjaciel Jezus”, oraz dla dzieci 7-8letnich pod tytułem „Królowie Stworzenia” już niebawem, bo w dniach 16-18 marca w parafii jezuitów pw. św. Krzyża w Gdańsku.

Szczegóły i zapisy poniżej:

Rekolekcje dla 3latków „Dobre Serduszka” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 4-5latków „Mój Przyjaciel Jezus” – zapisy TUTAJ

Rekolekcje dla 7-8latków „Królowie Stworzenia” – zapisy TUTAJ